Producent
Kategorie
WISZĄCE

SUFITOWE

ŚCIENNE

STOJĄCE

Cena
Kolor lampy
    Wyczyść filtry

Pełne spektrum światła - Bridgelux Thrive

Nova Luce

środa 26 lipca 2023


Pełne spektrum światła - Bridgelux Thrive


Amerykańska firma Bridgelux stworzyła technologię Thrive, dzięki której światło emitowane przez diody LED jest niemal identyczne ze światłem naturalnym.  
 


Zastosowanie produktów z punktami świetlnymi o pełnym spektrum

Źródła światła z serii Bridgelux Thrive emitują światło zbliżone do naturalnego spektrum światła słonecznego. Dzięki temu w pełni dbają o ludzkie zdrowie i wprowadzają wysokiej jakości światło do Twojego domu i biura. Stwórz przyjazne dla użytkownika środowisko zdrowego oświetlenia!
Diody LED zaprojektowane przez Bridgelux mogą dokładnie odwzorowywać naturalne światło, a ich charakterystyka świetlna jest poprawiana w wydajny, ekonomiczny i bezpieczny sposób dla zdrowia ludzkiego.

Bridhelux Thrive wykorzystuje specjalną technologię chipów i luminoforów, aby dokładnie odwzorowywać spektrum światła naturalnego.
 Dopasowanie do natury: Średnia Różnica Widmowa (ASD - Average Spectral Difference)
 
 • Bridgelux stworzył nowy indeks, który eliminuje niepewność porównywania źródeł światła LED ze światłem naturalnym.
 • Wartość średniej różnicy widmowej (ASD) wynika ze stosunku różnych widm do widm naturalnych w widzialnym zakresie.
 • Wartość współczynnika ASD dla Bridgelux Thrive jest najniższa, co oznacza że jest najbardziej zbliżona do światła naturalnego.
 • Dla porównania, wskaźnik ASD innych źródeł światła LED przekracza wartość Thrive od 100% do 300%
 

Średnia Różnica Widmowa (ASD): porównanie dla temperatury barwowej 3000K
 • W pełnym zakresie 425-690 nm Thrive mieści się w granicach 9% naturalnego światła, podczas gdy standardowe źródła mogą odbiegać od niego o 18-30% lub więcej.
 • W zakresie światła niebieskiego 425-475 nm Thrive mieści się w granicach 8% naturalnego światła, podczas gdy standardowe źródła mogą odbiegać od niego o 40-50% lub więcej.
 • W zakresie światła niebieskozielonego 475-530 nm Thrive mieści się w granicach 5% naturalnego światła, podczas gdy standardowe źródła mogą odbiegać od niego o 14-20% lub więcej.

Sztuczne źródła światła - spróbuj je zrozumieć
 
 • Wzmacniając lub hamując emisję światła niebieskiego można regulować wydzielanie melatoniny. Może to wpływać na koncentracje lub poczucie spokoju danej osoby.
 • Czy nienaturalne źródła światła będą miały długotrwały wpływ na ludzi ze względu na ogromną różnicę w widmie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jeszcze znana do momentu przeprowadzenia długotrwałych badań.
 • Czy nadmiar lub niedobór przepływu niebieskiego światła będzie oddziaływał na zdrowie ludzi? Sprawdzenie tego wymaga dalszych badań.

Porównując spektrum tradycyjnego źródła światła D65 6500K z produktem Thrive 6500K można zauważyć, że emisja światła niebieskiego przez źródło D65 wykracza znacznie poza naturalne spektrum.

 
Możliwości zastosowania pełnego spektrum światła

 

 
 • W przypadku sal lekcyjnych konieczna jest ochrona wzroku. Zmniejszenie szkodliwego wpływu światła niebieskiego pomoże uczniom w poprawie efektywności uczenia się. Wymaga to zastosowania produktów ze zmniejszoną emisją światła niebieskiego, wiernie odwzorowujących kolory, charakteryzujących się wysokim nasyceniem światła i ciągłym spektrum.
 • W oświetleniu biurowym konieczne jest zastosowanie produktów pozwalających na utrzymanie wysokiej koncentracji oraz dostosowanie go do rytmu fizjologicznego człowieka w zakresie prostoty, wydajności i komfortu, a także wiernego odtworzenia kolorów, mniejszej ilości światła niebieskiego oraz dostosowania natężenia oświetlenia do pracy i odpoczynku.
 • Oświetlenie domowe jest przeważnie ciepłe i białe. Optymalna dystrybucja światła może wpływać na poziom melatoniny. Istotne jest przy tym właściwe oświetlenie pomieszczeń, zapewniające jednorodną jasność, a także poprawne oddawanie barw i zmniejszone zakłócenia strumienia światła.
 • Światło stosowane w szpitalach jest delikatne i komfortowe, co może nie tylko regulować sen, ale także odwzorowywać światło dzienne.
 • Oświetlenie stosowane w restauracjach powinno charakteryzować się regulowaną temperaturą barwową i wysokim współczynnikiem oddawania barw, dzięki czemu goście mogą czuć komfortowo.?

Wszystkie produkty, w których zastosowana została technologia Bridgelux Thrive znajdziesz tutaj.

 


Kontakt z nami

 

logo nova luce

Dane adresowe

NovaLuce
ul. Szczawnicka 94
60- 471 Poznań

telefon: +48 61 4367 481
kontakt@nova-luce.pl

Social Media

 

Copyright 2018 www.nova-luce.pl All Rights Reserved